B23 · नई ऊर्जा वाहन

बैटरी इलेक्ट्रिक वाहन (C36 स्वतंत्र) स्टेनलेस स्टील प्लेट: 316L/304 चयन और 7 भाग सूचियाँ

बैटरी इलेक्ट्रिक वाहन (C36 स्वतंत्र) के लिए, हमने स्टेनलेस स्टील का उपयोग करते हुए 7 भागों को व्यवस्थित किया है: सामान्यतः उपयोग किए जाने वाले 316L / 304 / 441, मोटाई 0.075 से 700 mm तक।

ऑटोमोटिव निकास प्रणालियों के लिए लौह-युक्त स्टेनलेस स्टील मैनिफोल्ड और साइलेंसर
ऑटोमोटिव निकास और सजावटी भाग: 409 / 441 / 304 / 430 (चित्रण; वास्तविक चयन माध्यम, तापमान और चित्रों के आधार पर)

7 भाग सूचियाँ और सामग्री सिफारिशें

भाग / घटकअनुशंसित ग्रेडविनिर्देश / मोटाईसतहमुख्य विफलता मोडसंदर्भ मानक
स्टील ट्रे/फ्रेम (स्टील/मिश्रित समाधान)441/304ट्रे प्लेट 0.8–2.0mm2B/पेंट/निकल कोटिंगसड़क नमक स्प्रे + शीतलक रिसाव + कंपन थकान; एल्यूमीनियम प्रभुत्व के लिए स्टील विकल्प को संक्षारण मिलान की आवश्यकताT/ZPP 327—2026; GB/T 3280; GB/T 31467
बैटरी स्टील शेल/कवर प्लेट/स्नग प्लेट/इलेक्ट्रोड304/316L(LiFSI पसंदीदा)शेल दीवार 0.3–0.8mm; कवर प्लेट 0.5–1.5mm2B/पेस्ट निकलइलेक्ट्रोलाइट संक्षारण (LiFSI में 316L, 304 से श्रेष्ठ) + आंतरिक शॉर्ट सर्किट + कंपन थकानGB/T 3280; GB/T 31485; OEM सामग्री विनिर्देश
मॉड्यूल एंड प्लेट/स्नैप फास्टनर/कूलिंग प्लेट जोड़304/316L/QD2001एंड प्लेट 1–3mm; M6–M102B/पैसिवेटशीतलक EG + Cl⁻ + कंपन → गड्ढा/क्षरण दरारेंGB/T 3280; GB/T 3098.6; GB/T 31467
ताप प्रबंधन पाइप/फिटिंग/हीट एक्सचेंजर304/316Lदीवार की मोटाई 0.5–2mmचमकदार/अम्ल अचारितक्षरण+दबाव/तापमान चक्रीय थकानGB/T 3280; GB/T 31467
प्रोटॉन एक्सचेंज झिल्ली (PEM) इलेक्ट्रोड316L904L पतली पट्टी + कोटिंग075–0.15mmकोटिंग/चमकदारअम्लीय pH 2–4+ विभव चक्रण → गड्ढा+संपर्क प्रतिरोध में वृद्धिGB/T 20042.1; ASTM A240
वाहनों के लिए H2 भंडारण टैंक की आंतरिक परत, वाहनों के लिए H2 भंडारण टैंक का वाल्व, वाहनों के लिए H2 भंडारण टैंक का पाइप316Lआंतरिक लाइनर 2–8mm, PN350–700bar2B/उपचारितउच्च दबाव हाइड्रोजन→हाइड्रोजन भंगुरता+चक्रीय थकानGB/T 33291;ISO 11114-4;GB/T 35544
हाइड्रोजन इनलेट/रिड्यूसिंग वाल्व/उच्च दबाव कनेक्टर316Lइंटरफेस द्वाराउपचारित/खांचेदार सतहउच्च दबाव हाइड्रोजन+त्वरित चार्ज/डिस्चार्ज थकान+रिसावISO 19880-1;GB/T 31138
यहाँ हैंमानक विन्याससामग्री चयन

ग्रेड निर्दिष्ट करने के बजाय उपयोग की स्थितियों पर विचार करें

  • इस उद्योग में सबसे आम ग्रेड 316L (6), 304 (4), और 441 (1) हैं। कोष्ठक प्रभावित क्षेत्रों की संख्या, कोटेशन और सामग्री खरीद के लिए प्रारंभिक बिंदु दर्शाते हैं।
  • संक्षारण स्रोतों में क्लोराइड आयन और लवण (pointErosion Protection, fretting corrosion) (2/7 हिट) शामिल हैं।
  • मोटाई सीमा: 0.075–700 mm (पतली प्लेटों में बेंड रिबाउंड और डीप ड्राइंग क्रैकिंग आवश्यक है; मोटी प्लेटों में वेल्डिंग के लिए ताप इनपुट और सेंसिटाइजेशन आवश्यक है)।

सामान्य समस्याहरू

इलेक्ट्रिक वाहनहरूमा कुन स्टेनलेस स्टील प्रयोग गरिन्छ (C36 बाहेक)?
7 भागहरू गन्दा, सबैभन्दा धेरै 316L (6 वस्तु), त्यसपछि 304 (4 वस्तु) र 441 (1 वस्तु)। कुनै विशेष भागको लागि अझै पनि माध्यम र तापक्रममा निर्भर गर्दछ, जस्तै, नुन पानीसँग सम्पर्कमा आउने स्टेनलेस काउन्टरटपहरू 304 बाट 316L मा परिवर्तन गर्नुपर्छ।
कुन भागहरूमा समस्या आउने सम्भावना सबैभन्दा बढी छ?
असफलता विवरणहरूमा आधारित, विशिष्ट "ब्याट्री ट्रे/फ्रेम (स्टील/मिश्रित घोल)": सडक नुन स्प्रे + कूलेन्ट चुहावट + कम्पन थकान; एल्युमिनियमको प्रभुत्वमा स्टील विकल्पहरूलाई जंग प्रतिरोध मिलाउन आवश्यक छ; सिफारिस गरिएका ग्रेडहरू 441/304, ट्रेहरूको लागि मोटाई 0.8–2.0mm। यी अवस्थाहरूको लागि, डिजाइन चरणमा माध्यमको सांद्रता, तापक्रम, र सफाई विधिहरू निर्दिष्ट गर्न सिफारिस गरिन्छ।
मैले कुन मोटाई छान्नुपर्छ?
सूचीमा मोटाई दायरा 0.075–700 mm छ। पातलो प्लेटहरूको लागि, बङ्किङ र सतह फिनिश विचार गर्नुहोस्; बाक्लो प्लेटहरूको लागि, वेल्डिङ र संरचनात्मक बल। एउटै स्थानको लागि उपकरण निर्माता अनुसार मानहरू फरक हुन सक्छन्। आफ्नो ड्रइङ वा सञ्चालन अवस्थाहरूसँग पुन: जाँच गर्नुहोस्।

सामग्री र विशिष्टताहरू

Applications7
पूछताछ सूची में जोड़ा गया